PODZIĘKOWANIE

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W LUBECKU

15.08.2017 R.

 

Bardzo dziękujemy za tak liczne uczestniczenie w uroczystości odpustowej ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w dniu 15.08.2017 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku.

Pogoda dopisała. Pielgrzymi odwiedzali Sanktuarium w dniach poprzedzających, w dniach po, a także w samym dniu uroczystości odpustowej, ciesząc się z możliwości obcowania  z Matką Boską Lubecką w ciszy, w modlitwie; podziwiając zabytkowe freski nad i przy ołtarzu głównym w Sanktuarium.

W dniu uroczystości odpustowej przybyły pielgrzymki z Parafii w Ciasnej i Jeżowej, z Pawonkowa, z Kochcic, z Lisowic,z Łagiewnik WIelkichm, z Parafii Lublinieckich, bardzo rozśpiewane i radosne.

Głównym uroczystościom odpustowym przewodniczył Biskup Senior Jan Wieczorek, który odprawił uroczystą Mszę św. i wygłosił  Słowo Boże.

Po uroczystej Mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem oraz cudownym medalionem Matki Boskiej Lubeckiej niesionym przez panie w śląskich strojach ludowych.

Po każdej Mszy św. – zostały pobłogosławione zioła, kwiaty i pierwociny ziemi przyniesione przez Pielgrzymów i Parafian.

Przed powrotem do domów wielu Pielgrzymów i Parafian z zadowoleniem nabyło pamiątki z Sanktuarium oraz słodkie babeczki i „ krówki „ od Matki Boskiej Lubeckiej.

Z błogosławieństwem, uzyskanym odpustem,  oraz z radością wewnętrzną Pielgrzymi i Parafianie szczęśliwie wrócili do domów.

Serdecznie zapraszamy za rok.

Duszpasterze

oraz Parafianie Parafii Lubecko

830 Wyświetleń ogółem 4 Wyświetleń dziś