Od  25 grudnia 2015 r. w Lubecku miłośnicy zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych działają w ramach Klubu Kierat Team Lubecko, gdzie założyciel Pan Józef Richter kolekcjonuje i remontuje, wraz z innymi miłośnikami stare ciągniki i maszyny rolnicze, aby promować na różnych imprezach tradycję i dziedzictwo materialne rolnictwa, ale także aby za parę lat przyszłe pokolenia mogły podziwiać tak dobrze zachowany zabytkowy sprzęt rolniczy.

Sam posiada następujące traktory : Ursus SC328 –  z 1967 roku, Zetor 25 – z 1950 r., Deutz F1m414-  z 1937 r., Zetor 25 – z 1949 r., Zetor 3011 – 1962 r., Dzik, Ursus – 45 z 1959 r. – Bombaj, oraz ciekawą kolekcje maszyn rolniczych.

   

W roku 2017 uczestniczyli :

6 maja 2017 r. – z powodzeniem zorganizowali na swoim terenie
I konkurs orki zabytkowymi traktorami w Lubecku, gdzie udział brało 21 traktorów zabytkowych.

27 maja 2017 r –w  wystawie zabytkowych pojazdów ( traktory, maszyny rolnicze
i samochody) w Obornikach Śląskich w województwie dolnośląskim.

–  24-25 czerwca 2017 r. –  w Dniach Otwartych Drzwi w Mikołowie,

1-2 lipca 2017 r. – w II Zlocie Miłośników Starych Traktorów na Mazowszu – w Woli Rasztowskiej, który organizowało Stowarzyszenie Miłośników Starych Traktorów „ Sagan” w 50 urodziny URSUS C-330.

19-20 sierpnia 2017 r. – w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Starych Ciągników
i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach
w województwie wielkopolskim,
gdzie Pan JÓZEF RICHTER otrzymał od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Krzysztofa Jurgel dyplom – laureata konkursu „KOLEKCJONER ROKU 2017’’ przyznany zgodnie z protokołem kapituły konkursu.

27 sierpnia 2017 r.  –w Dożynkach Sołeckich we Wręczycy Wielkiej przybyli tam na zaproszenie Sołtysa tej miejscowości oraz
w Dożynkach Powiatowych w Pawonkowie.

2-3 września 2017 r. – w Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie, gdzie odbyła się wystawa rolnicza zabytkowych traktorów, tam też złożyli dary ołtarza
i spotkali się z Ministrem Rolnictwa panem Krzysztofem Jurgel.

– 9 – 10 września 2017 r. – w „Gali Pary” w Muzeum Kolejnictwa
w Jaworzynie Śląskiej w województwie dolnośląskim.

10 września 2017 r. – Przedstawiciel Klubu Pan Stanisław PijewskiJawornicy uczestniczył w Dożynkach powiatowo – gminnych miasta Opole w Popielowie
z dwoma traktorami URSUS C-25, URSUS C-45 co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Poniżej przedstawiamy osoby współpracujące z panem Józefem Richter, które to wkładają duży wysiłek, aby te wszystkie eksponaty zabytkowe, mogły dostać drugie życie, świetną formę, klasę i mogły podbijać serca widzów na rolniczych imprezach i nie tylko.

Pan Stanisław Pijewski  wraz z żoną i rodziną to mieszkańcy Jawornicy gminy Kochanowice, którzy aktywnie udzielają się w klubie Kierat Team Lubecko i służą Dużą pomocą. Sami posiadają dwa traktory : Ursus c325 – 1962 r., Traktor Sam – 1980 r..

Pan Jacek Tkaczyk z Lubecka – zapewnia dobry stan techniczny ciągników i maszyn rolniczych, uczestniczy czynnie w imprezach o tematyce zabytkowych traktorów, dokonuje wszelakich napraw wraz ze spawaniem, co jest niezbędne aby te zabytkowe maszyny były w pełni sprawne i  mogły cieszyć nasze oko.

Z klubem współpracują też młodzi miłośnicy zabytkowych traktorów i maszyn, są bardzo aktywni i służą pomocą we wszelakich czynnościach za co jesteśmy im bardzo wdzięczni, a należą do nich Artur Gros z Lubecka, Robert Stróżyk oraz Beata Nikielz Bodzanowic powiat oleski.

Pani Anna Kowoll – córka pana Stanisława Pijewskiego redaguje informacje z każdej imprezy, w której uczestniczy Klub. Za reportaże ze zlotów starych ciągników i maszyn zabytkowych otrzymała w dniu 19-20.08.2017 r. w Wilkowicach w województwie wielkopolskim dyplom za prace dziennikarską na zlotach.

To grupa pasjonatów którzy zarażają swoją pasją innych, dlatego też wszystkich zainteresowanych którzy interesują się taką tematyką zapraszamy na odwiedziny do Lubecka. Pan Józef Richter
i przyjaciele chętnie opowiedzą o swojej pasji, doświadczeniach i miłości do zabytkowych maszyn i traktorów rolniczych.

 

A już dziś serdecznie zapraszamy sympatyków, miłośników i gości na drugą edycję II konkursu orki zabytkowymi traktorami w Lubecku w maju 2018 r.

 

BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !

 

 

Opracowała : Irena Kąpała

 

28443 Wyświetleń ogółem 5 Wyświetleń dziś