W czasie Świąt Bożego Narodzenia przy Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej zorganizowano żywą szopkę.

Już w wigilię przyjechały do szopki zwierzęta – konik Maja, owieczka Marysia, baranek Józek z dwoma barankami dziećmi, gdzie oczekiwały narodzenia małego Jezuska.

Przed rozpoczęciem uroczystej Pasterki zwierzęta były niecierpliwe, a w oknie szopki paliły się świeczki.

Po zakończeniu uroczystej Pasterki wierni wychodzący z kościoła chętnie bieżeli do stajenki, gdzie w oknie zobaczyli scenę obrazującą miejsce narodzenia Jezusa ( postacie Maryi, małego Jezuska oraz Józefa).

W tak magicznej atmosferze przy dźwiękach kolęd zebrani składali sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

Zwierzęta Jezuskowi towarzyszyły do ostatniego dnia roku 2017.

Szopkę zorganizował ks. wikary Tomasz Hajok wraz z członkami klubu Kierat Team Lubecko, a zwierzęta zostały przywiezione przez pana Łukasza Kupczaka z Dralin.

Posesje w Lubecku z okazji Świąt Bożego Narodzenia zostały pięknie udekorowane światełkami. Wyróżniającą się oryginalną dekoracją posesji wykazał się pan Józef Richter z Lubecka ubrał światełkami zabytkowy traktor, co cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Klub Kierat Team Lubecko 31 grudnia 2017 r. zakończył ten rok ciekawym i oryginalnym wydarzeniem, zaskoczył wszystkich mieszkańców Lubecka miłą niespodzianką i w godzinach popołudniowych zamiast fajerwerków członkowie tej grupy zasiedli za kierownice dwóch traktorów – głośnego buldoga, który robi wrażenie w czasie jego zapalania, oraz flagowego czerwonego traktora. Jadąc konwojem przez wieś postanowili wszystkim mieszkańcom złożyć w ten sposób życzenia noworoczne.

Opracowała : Irena Kąpała

 

284 Wyświetleń ogółem 5 Wyświetleń dziś