Lubecko

Oficjalna strona miejscowości

[ZDJĘCIA] Szlakiem św. Jakuba na Górę św. Anny + krótki film

PIELGRZYMKA ROWEROWA SZLAKIEM ŚW. JAKUBA
Z LUBECKA NA GÓRĘ ŚW. ANNY

 

W dniach 21 -22 lipca 2018 r. odbyła się pielgrzymka rowerowa szlakiem św. Jakuba z Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej do Sanktuarium św. Anny zorganizowana przez Krąg Przyjaciół Zapomnianej Historii oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko.

Pielgrzymka rozpoczęła się wspólną modlitwą w Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej, której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Bartysiewicz. Pielgrzymów przywitał również Wójt Gminy Kochanowice Ireneusz Czech.

Po modlitwie grupa pielgrzymów wyruszyła rowerami Drogą św. Jakuba, która została otwarta rok temu. Uczestnicy byli nie tylko z Lubecka, Glinicy (Dąbrowy) i Dralin (Kanusa), ale przyjechali również z Lublińca, Blachowni, Częstochowy i Krakowa (ks. prof. Józef Bremer SJ), a po drodze dołączyli też mieszkańcy Jemielnicy.

Wspaniałe kompleksy leśne, przyroda, malownicze plenery towarzyszyły uczestnikom w podróży.

Po drodze nawiedzono kościoły w Żędowicach, Jemielnicy i Dziewkowicach.

W Jemielnicy Pan Piotr Michalik – znawca tej okolicy – pokrótce przybliżył nam historię opactwa cystersów, z akcentem na najnowsze badania i odkrycia w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jakuba Apostoła.

Na Górze św. Anny ks. prof. Józef Bremer odprawił w Bazylice św. Anny Mszę św.  dla wszystkich uczestników pielgrzymki.

Po Mszy św. na wspólnym wieczorze wspominano i opowiadano o inicjatywie i wytyczeniu szlaku: Częstochowska Droga św. Jakuba. Nadto zaprezentowano zdjęcia i własne przeżycia z przebytego szlaku Camino Portugues do Katedry w Santiago de Compostela w Galicji oraz na Finisterre czyli: „koniec świata”.

 

Zapraszamy na wspólną Drogę! Buen Camino!

 

 

324 Wyświetleń ogółem 1 Wyświetleń dziś

  1. Obserwują nas Pellegrino Opolensis.
    Jest Ich zaproszenie do wspólnej pielgrzymki = do „zjednania sił”.
    To może za rok ruszymy: Oni ze swoich stron (Opola i Dobrzynia), a my z naszych stron (Lubecka i etc. …) = spotykamy się na Anaberg i … dalej poświętujemy razem na wieczorze caminowych opowieści?

© 2019 Lubecko

Theme by FinarUp ↑