Odwiedziny w Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich

29 lipca 2018r. jako Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko wraz z klubem Kierat Team Lubecko mieliśmy przyjemność gościć w Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich na święcie pszczelarzy „ Miodobranie w Folwarku”, a to za sprawą zaproszenia przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, która to jest właścicielem muzeum.

Mieliśmy okazję zwiedzić remontowane obiekty gdzie powstaje „Żywy Folwark” oraz zobaczyć ekspozycję maszyn stosowanych w rolnictwie w XIX i XX w. Posłuchać ciekawych historii na temat technik rolniczych już historycznych, ale także odpocząć od spraw codziennych i zrelaksować się w malowniczej scenerii.

To nie pierwsze zaproszenie przez tą Fundację, 28 kwietnia 2018r. gościliśmy w jednej z jej placówek w Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach – Szopienicach na wystawie „100 lat Motoryzacji w Polsce”, tam też klub Kierat Team Lubecko  wystawiał swoje zabytkowe traktory i promował naszą wieś Lubecko, Jawornicę, oraz Gminę Kochanowice.

Celem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska jest praktyczna ochrona wybranych obiektów poprzemysłowych charakterystycznych dla rozwoju gospodarczego Śląska.

Misja Fundacji realizowana jest w takich placówkach jak:

Muzeum Przemysłu Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach, Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich, Młyn Hilberta w Dzierżoniowie, Muzeum Porcelany Śląskiej w Tułowicach.

Wszystkich, których ciekawi taka tematyka gorąco zachęcamy i zapraszamy do odwiedzenia obiektów tejże Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Dziękujemy za gościnę, ciepłe przyjęcie oraz oprowadzenie po obiektach i przekazanie namiastki historycznej na temat przemysłu śląska.

Do zobaczenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Muzeum Technik Rolniczych w Piotrowicach Świdnickich:

 

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach:

296 Wyświetleń ogółem 1 Wyświetleń dziś