PODZIĘKOWANIE

Uroczystość odpustowa w Lubecku

15.08.2018 r.

Bardzo dziękujemy za tak liczne uczestniczenie w uroczystości odpustowej ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w dniu 15.08.2018r.

Pielgrzymi odwiedzali Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w dniach poprzedzających, w dniach po , a także najliczniej w samym dniu uroczystości odpustowej, ciesząc się z możliwości obcowania z Matka Boską Lubecką w ciszy, w  modlitwie; podziwiając zabytkowe freski nad i przy ołtarzu głównym w Sanktuarium.

W dniu uroczystości odpustowej przybyły pielgrzymki z Parafii z Ciasnej i Jeżowej, z Pawonkowa, z Kochcic, z Lisowic, z Łagiewnik Wielkich, z Parafii Lublinieckich – bardzo rozśpiewane i radosne.

Głównym uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. infułat Konrad Kołodziej, który odprawił uroczystą Mszę św.

Przed i po Mszy św. odbyła się uroczysta procesja z Sanktuarium do ołtarza polowego z cudownym medalionem Matki Boskiej Lubeckiej niesionym przez panie w śląskich strojach ludowych.

W czasie każdej Mszy św. zostały pobłogosławione zioła, kwiaty i pierwociny ziemi przyniesione przez Pielgrzymów i
Parafian.

W czasie uroczystości odpustowej licznie odwiedzany był grób Franciszki Ciemienga znajdujący się przy Sanktuarium.

W trakcie uroczystości odpustowych, można było zwiedzić mały skansen zabytkowych maszyn rolniczych znajdujący się przy plebanii zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecka wraz z klubem Kierat Team Lubecko.

Skansen cieszył się dużym zainteresowaniem licznie odwiedzających.

Podczas uroczystości na placu kościelnym i w skansenie można było nabyć kawę, zimne napoje, ciasto, słodkie pamiątki od Matki Boskiej Lubeckiej.

Przeznaczenie ofiarowanych datków – na prace remontowe w Domu Katechetycznym i na prace remontowe w skansenie.

Stoiska zostały przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecko. Zabezpieczeniem w zakresie pierwszej pomocy medycznej zajmowali się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubecku.

Muzycy Orkiestry Dętej z Lublińca dali ciekawy występ na placu kościelnym przed Sanktuarium.

Z błogosławieństwem, uzyskanym odpustem oraz z radością wewnętrzną Pielgrzymi i Parafianie szczęśliwie wrócili do domów.

 

Serdecznie zapraszamy za rok.
Duszpasterze
oraz Parafianie Parafii Lubecko

Przypomnienie uroczystości odpustowej – galeria zdjęć.
Opracowała : Irena Kąpała

 

 

362 Wyświetleń ogółem 1 Wyświetleń dziś