W dniu 16 września 2018r. odbyło się spotkanie przy skansenie w Lubecku, kończące sezon traktorowy Klubu Kierat Team Lubecko i dożynki wiejskie.

Dożynki wiejskie jako forma podziękowania za tegoroczne plony na roli oraz w ogródkach w Lubecku i Dralinach rozpoczęły się uroczystą Mszą św. – Dożynkową, której przewodniczył ks. Proboszcz – Andrzej Bartysiewicz, po Mszy św. wszyscy zostali zaproszeni na ciasto i kawę przy skansenie.

Spotkanie przybyłych gości, rodzin kończyło tegoroczne lato. Dla dzieci i rodziców dużo radości dostarczyło malowanie twarzy przez nasza fantastyczną animatorkę Anię, bańki mydlane, rodzinne skakanie w workach, chodzenie na szczudłach, przejażdżki na słomie – zabytkowym traktorem.

Wszyscy goście zostali poczęstowani kołoczem śląskim, napojami ciepłymi i zimnymi, chlebem dożynkowym. Na spotkanie z myślą o Jarmarku Bożonarodzeniowym Niemieccy Ślusarze z Berlina ofiarowali „ koksownik”, za który bardzo dziękujemy.

Podczas spotkania wspominano tegoroczne imprezy traktorowe, opowiadano wesołe wspominki o zabytkowych maszynach rolniczych.

W rodzinnej atmosferze wszyscy goście i organizatorzy spędzili mile niedzielne popołudnie.

Na zakończenie zabytkowe traktory odjechały w mgiełce i blasku zachodzącego słońca jeszcze letniego.

Opracowała: Irena Kąpała

251 Wyświetleń ogółem 1 Wyświetleń dziś