Sobotę 13 października 2018 r. wieś Lubecko oraz goście z okolicznych miejscowości spędzili bardzo aktywnie, a to za sprawą I Lubeckiego Pielgrzymkowego Biegu Różańcowego o Puchar Kustosza Diecezjalnego Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej połączony z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Organizatorami Pierwszej edycji biegowej imprezy było Diecezjalne Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku we współpracy z  miejscową Publiczną Szkołą Podstawową (przy wsparciu grupy partnerów).

Uczestnicy biegów (dzieci, młodzież, mężczyźni, kobiety w różnym wieku) rywalizowali w kilku kategoriach.

Dużo radości dostarczył uczestnikom i kibicom bieg rodzinny, bieg tyłem, bieg dzieci w sutankach i bieg VIP w sutankach.

Warto było też, wybrać się całą rodziną. A to dlatego, iż najliczniejsza biorąca w biegach rodzina mogła liczyć na wyjątkową nagrodę.

W  biegach głównych wystartowały 132 osoby, 22 osoby w biegach VIP oraz ponad 80 osób w biegu rodzinnym. Główni zwycięscy każdego biegu otrzymali w czasie uroczystego podsumowania przy ołtarzu polowym na placu kościelnym puchary wręczone przez  ks. Andrzeja Bartysiewicza kustosza Diecezjalnego Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy różaniec, który podkreśla to, że tak naprawdę wszyscy są zwycięzcami tego biegu.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników.

Po sportowej rywalizacji można było zregenerować siły w Lubeckim Skansenie Zabytkowych Maszyn Rolniczych.

Zaś w godzinach popołudniowych w skansenie mieliśmy przyjemność gościć bardzo sympatycznych pielgrzymów z Gliwic i z Wrocławia, których serdecznie pozdrawiamy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Opracowała Irena Kąpała

 

217 Wyświetleń ogółem 2 Wyświetleń dziś