5 listopada 2018r. swoje święto obchodzili seniorzy mieszkający w Lubecku. Dzień Seniora zorganizowany został przez Sołtysa i Radę Sołecką z Lubecka. Święto rozpoczęła  uroczysta Mszą św. w intencji naszych seniorów  w Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej,  po czym licznie zgromadzeni seniorzy zostali zaproszeni  do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie czekał na nich domowy obiad i słodki poczęstunek.

Na początku dla seniorów wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły w Lubecku z piosenkami i pokazami tanecznymi, co cieszyło się uznaniem ze strony seniorów. Po występach, zostały złożone życzenia dla wszystkich seniorów i jubilatów w imieniu władz Gminy Kochanowice przez Sekretarza Gminy pana Andrzeja Domagała. Jubilatami w tym roku byli państwo Hildegarda i Ryszard Kąpała za 50 – lecie pożycia małżeńskiego  oraz państwo Anna i Jan Piosek za 55- lecie pożycia małżeńskiego. Jubilaci otrzymali odznaczenia , kwiaty i upominki.

Taki dzień dla naszych bohaterów to coś więcej niż tylko spotkanie. To przede wszystkim doskonała okazja by wyjść z domu, miło spędzić czas, porozmawiać ze znajomymi, których nie widziało się przez kilka dobrych miesięcy.

Drodzy Seniorzy! Jeszcze raz gorące życzenia  zdrowia, radości życia i aktywności! Spotykamy się za rok!

 

Opracowała Irena Kąpała

 

215 Wyświetleń ogółem 1 Wyświetleń dziś