W dniu 8.12.2018 r. w Lubecku odbył się 2 Lubecki Jarmark Adwentowo– Bożonarodzeniowy. Jarmark rozpoczęto w Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej Koncertem Pieśni i Piosenki Maryjnej.

Pierwszy wystąpił chór Canzone z Kochanowic, następnie Schola z Lisowic, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kochcicach,  oraz dzieci ze Szkoły w Lubecku. Koncert prowadził ks. Andrzej Bartysiewicz – Proboszcz tutejszej Parafii. Na zakończenie wystąpiła nasza parafianka z Glinicy.

Po koncercie jarmark ku radości wszystkich dzieci i dorosłych gości odwiedził św. Mikołaj.

Mikołaj przyjechał saniami w towarzystwie aniołka, oraz elfów które pilnowały aby każdy prezent ulokowany na wozie bezpiecznie dotarł do celu. Same sanie i wóz z prezentami prowadzone były przez zabytkowe traktory, które św. Mikołaj pożyczył od klubu Kierat Team Lubecko, ponieważ miał trudności z podjazdem pod górkę Lubecką.

Przyjazd św. Mikołaja sprawił wszystkim zgromadzonym ogrom radości. Dzieci i dorośli zostali obdarowani cukierkami oraz prezentami. Po czym odjechał, ale i zapewnił, że za rok znów nas chętnie odwiedzi.

Podczas Jarmarku można było nabyć opłatki wigilijne, upominki, stroiki bożonarodzeniowe, skorzystać ze stoiska gastronomicznego – zjeść kiełbaski, krupniok z rożna, posmakować ciast własnego wyrobu; napić się bezalkoholowego grzańca, barszczu czerwonego, kawy lub herbaty, czekolady z pianką, poczęstować się pieczonkami z kociołka i ziemniakami z parnika, które podawane były z masłem i solą.

Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach w Pracowni św. Mikołaja tworząc różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

W czasie jarmarku towarzyszyły nam przyjazne 4 owieczki i konik.

Jarmark dostarczył nam wszystkim sporo radości, doznań muzycznych, możliwości spotkań i rozmów w miłej atmosferze, możliwości wykorzystania swoich zdolności artystycznych oraz wokalnych, a także możliwości obcowania ze zwierzętami.

My mieszkańcy Lubecka w tak świątecznym nastroju życzymy wszystkim:

„ Wesołych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku”.

 

DZIĘKUJEMY:

  • Urzędowi Gminy Kochanowice za wsparcie finansowe,
  • Wszystkim, którzy pomagali w organizacji Jarmarku.
  • p. Henrykowi Kamińskiemu za użyczenie św. Mikołajowi wyremontowanych przez siebie sań.
  • Firmie Antares z Lublińca za użyczenie ogrzewacza do namiotu.


 

Opracowała : Irena Kąpała

 

 

166 Wyświetleń ogółem 2 Wyświetleń dziś