Udział Stajni „ Brenda” z Lubecka w IV Międzynarodowym Konkursie Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska” w Koszęcinie

 

W słoneczny weekend 4-5 sierpnia 2018r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lubecka towarzyszyło i śledziło poczynania Stowarzyszenia Miłośników Koni  „ Brenda” Lubecko w przepięknej scenerii  Pałacu w Koszęcinie gdzie odbywał się IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „ Śląska”, w którym Stajnia „ Brenda”  brała udział. W zawodach uczestniczyło ponad 20 zaprzęgów, które to zjechały do Koszęcina z różnych stron Europy. Pomiędzy alejkami przemykały bajkowe zaprzęgi jednokonne, trzykonne, parokonne, czterokonne, tandemy.  W powozach można było podziwiać damy  w efektownych i stylowych kostiumach oraz w kapeluszach ozdobionymi wstążkami i piórami, dostojnych dżentelmenów w cylindrach na głowie, ale także górali i gaździny ze swoimi zaprzęgami. Wszystko to znakomicie wpisywało się w plener pałacu.

W sobotę odbyło się uroczyste rozpoczęcie konkursu i prezentacja po czym  zaprzęgi wyjechały na wytyczoną trasę na ulice Koszęcina, gdzie zaprezentowały się w spektakularnej paradzie.

W niedziele mogliśmy zobaczyć zręcznościowe powożenie, oraz kadryl na wszystkie zaprzęgi. W zawodach wystartowała Zuzanna Tkaczyk  z koniem Borówką ze Stajni „Brenda” Lubecko, która jak wydać na załączonym przez nas filmiku świetnie sobie poradziła.

Wspaniałe widowisko, klimat, styl, szyk i gracja.

Opracowała Irena Kąpała

 

443 Wyświetleń ogółem 2 Wyświetleń dziś